Terapija z ventuzami (cupping), je manualna tehnika, ki s pomočjo majhnih skodelic (ventuz) pospešuje celjenje, regeneracijo in lajša simptome bolečih stanj.
Terapija z ventuzami (cupping), je manualna tehnika, ki s pomočjo majhnih skodelic (ventuz) pospešuje celjenje, regeneracijo in lajša simptome bolečih stanj. Ventuze terapevt namesti na kožo tako, da jo ta posesa vase, ustvari vakuum in poveča cirkulacijo. V terapijji se za cupping uporabljajo silikonske, plastične ali steklene ventuze, skozi katere je moč videti kožno tkivo. Terapija z ventuzami se najpogosteje uporablja za lajšanje simptomov kroničnih bolečin, fibromialgije, bolečin v križu in vratu ter nevralgičnih bolečin.
Terapija z ventuzami je najstarejša tradicionalna kitajska medicinska metoda. Njena uporaba se omenja že v času egipčanskih civilizacij. Danes je to zelo priljubljena metoda v različnih vejah medicine. Alternativno ime cupping-a je Hijama, kar v arabščini pomeni sesati.
Na Kakšen Način Deluje Terapija z Ventuzami?
Terapija z vantuzami lahko pospešuje izmenjavo snovi potrebnih za regeneracijo, ter odvod odpadnih snovi in toksinov iz človekovega telesa. Terapija z ventuzami lahko deluje na dva načina, ki sta opisana spodaj.
Kakšni so Učinki in Katere so Prednosti Terapije z Ventuzami?
Terapija z ventuzami ima različne učinke na tkiva.
Vsi ti učinki skupno delujejo na celoten organizem, kar se na telesu odraža kot:
Pri Katerih Zdravstvenih Težavah (Poškodbah, Bolečih Stanjih) Uporabljamo Cupping Metodo?
Cupping terapijo najpogosteje uporabljamo za lajšanje simptomov zdravstvenih težav, ki so navedene spodaj.
Katere Tehnike Terapije z Ventuzami Uporabljamo
V centru ORI 369 za zdravljenje pacientov uporabljamo dve tehniki terapije z ventuzami: dry cupping (suho tehniko) in mobilno tehniko.
Dry cupping tehnika
Dry cupping je najpogosteje uporabljena tehnika pri terapiji z ventuzami, saj je enostavna in neinvazivna. Lahko jo izvajamo na 2 načina:
Mobilna tehnika Mobilna tehnika cuppinga je podobna suhi tehniki, le da ne temelji zgolj na silikonskih ventuzah. Te omogočajo, da drsimo po koži in se z njimi premikamo na različna mesta ter tako po večji površini ustvarjamo vakum in tretiramo tkivo za krajši čas. Med drugim pride pri mobilni tehniki do masažnega učinka, kar deluje blagodejno.
Kdaj Terapija z Ventuzami ni Primerna?
Terapija z ventuzami je kontraindirana in je zato ne izvajamo v naslednjih primerih: